TRODNEVNA DUHOVNA OBNOVA PRED SVETKOVINU VELIKE GOSPE

Pred samu svetkovinu u ilačkom je svetištu održana trodnevna duhovna obnova od 11. do 13. kolovoza koju su predvodili različiti misnici.

Prvog dana trodnevne duhovne obnove svetu misu je predvodio fra Matija Marijić. U koncelebraciji je bio i naš župnik vlč. Vedran Bilić. Prije misnog slavlja fra Matija je održao marijansko razmatranje na temu “Neka mi bude po riječi tvoj”. Misno slavlje svojim pjevanjem je animirao dječji župni zbor “Ave Maria” uz orguljašku pratnju naše orguljašice Ivane Moric. Članovi istog zbora zajedno s ovogodišnjim prvopričesnicima prije marijanskog razmatranja su molili Gospinu krunicu.

Drugoga dana duhovne obnove svetu misu predvodio je vlč. Tomislav Benaković, župnik u župe sv. Leopolda Bogdana Mandića u Osijeku. Prije misnog slavlja vlč. Benaković održao je marijansko razmatranje o životu vjernika danas i povezao ga s životom Blažene Djevice Marije. Na misi je sudjelovao veliki broj vjernika, kako domaćih župljana, tako i hodočasnika.

Trećega, ujedno i posljednjega dana duhovne obnove svetu misu predvodio je vlč. Miro Tomas, župnik u Levanjskoj Varoši i upravitelj svetišta Božjeg Milosrđa na Ovčari. Prije svete mise vlč. Tomas održao je marijansko razmatranje na temu: “Što god vam rekne, učinite.” Prije razmatranja održana je prigodna marijanska pobožnost koju je predvodio bogoslov Josip Vuksanović iz Semeljaca. Nakon svete mise uslijedilo je euharistijsko klanjanje koje su animirali članovi zbora mladih iz naše župe pod glazbenom pratnjom orguljašice Ivane Moric

Podijeli

galerija slika

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/201-900, zupailaca@gmail.com