SVETKOVINA DUHOVA - UVOĐENJE NOVIH MINISTRANATA U MINISTRANTSKU SLUŽBU

Na svetkovinu Duhova, 23. svibnja 2021. godine, za vrijeme svete mise u ministrantsku službu su uvedena četvorica novih ministranata: Vedran Bilandžija, Josip Čurčinac, Frane Filić i Stjepan Kolarević.

Nakon evanđelja župnik je svakog od njih prozvao poimence na što su oni odgovorili evo me. Tim činom su novi ministranti po duhu Božjem izrazili svoju privolu svećeniku, a iznad svega Kristu koji je na oltaru, koji dolazi na svakoj svetoj misi. Nakon prigodne propovijedi novi ministranti su na župnikov upit jednoglasno obećali da će svojim ponašanjem, pobožnošću i revnim služenjem biti primjer i poticaj drugima, te služiti oltaru Gospodnjem na čast i ponos svojih obitelji i cijele župne zajednice. Župnik je blagoslovio njihove ministrantske haljine nakon čega su ih odjenuli i pridružili se starijim ministrantima u službi na oltaru.

Na kraju svete mise dobili su zasluženi pljesak okupljenih vjernika.

Podijeli

galerija slika

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/521-056, zupailaca@gmail.com