Prvom subotom u kolovozu započela devetnica Velikoj Gospi u ilačkom marijanskom svetištu

Na prvu subotu u kolovozu, ujedno na Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, 5. kolovoza 2023., svečanim euharistijskim slavljem koje je predvodio poznati hrvatski svećenik p. Stjepan Ivan Horvat, član Družbe misionara Krvi Kristove, u ilačkom marijanskom svetištu započela je devetnica uoči svetkovine Velike Gospe.

U svetištu se okupio veliki broj hodočasnika, pristiglih iz različitih dijelova naše Slavonije i zapadnog Srijema. Hodočasnici su prije euharistijskog slavlja imali priliku pomoriti se sa dragim Bogom u sakramentu ispovjedi kao i za prigodnu marijansku pobožnost.

Nakon euharistijskog slavlja p. Stjepan Ivan Horvat održao je razmatranje na temu “Biti katolik 2023. godine”, nakon kojeg je uslijedio blagoslov vozača i vozila.

Podijeli

galerija slika

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/201-900, zupailaca@gmail.com