Prva Sveta Pričest

U nedjelju, 21. lipnja, dvanaestero učenika 3. razreda naše župe ( 5 djevojčica i 7 dječaka ) primilo je Prvu Svetu Pričest. Sveta pričest je jedan od tri sakramenta koji, uz krštenje i potvrdu, spada u sakramente kršćanske inicijacije. Za Prvu Svetu Pričest djeca su se uz  župnika i njihovu učiteljicu Anitu Perić pripremala pohađajući školski i župni vjeronauk, a sa svojim roditeljima kroz trodnevnicu. Svečana sveta misa je, zbog situacije s Koronavirusom, slavljena u Svetištu Drage Gospe Ilačke na Vodici uz nazočnost velikog broja vjernika. Župnik Đakovac u svojoj propovijedi naglasio je: „Današnje slavlje prve pričesti prije svega je trenutak u kojem čitava župna zajednica, zajedno s prvopričesnicima, pred sebe stavlja Isusa Krista. Isusa koji ohrabruje, koji budi nadu, koji daje snagu, kojega slavimo kao pravoga Boga i pravoga čovjka“. Na kraju propovijedi župnik je izrazio veliko zadovoljstvo što mala zajednica poput naše u Ilači  ima ovoliko prvopričesnika.  Svim prvopričesnicima čestitao je njihov dan, koji je vrlo poseban, jer nakon današnjeg dana „kreću u novi život s Isusom Kristom“. Nakon svete mise uslijedilo je zajedničko fotografiranje i druženje u dvorani na Svetištu.

Podijeli

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/521-056, zupailaca@gmail.com