PRVA PRIČEST 2024.

Slavlje prve pričesti u našoj župi održano je u nedjelju Dobrog pastira, 21. travnja 2023. godine. Svetoj pričesti po prvi puta je pristupilo jedanaest prvopričesnika (7 djevojčica i 4 dječaka).
Euharistijsko slavlje započelo je ulaznom procesijom koju je predvodio naš župnik vlč. Vedran Bilić. Uz prvopričesnike na euharistijskom slavlju bili su sudjelovali njihovi roditelji, obitelji, krsni kumovi i ostali župljani. Na koncu euharistijskog slavalja prvopričesnici su čitali i recitirali prigodne recitacije, a najsvečaniji trenutak je bio kada su svi zajedno otpjevali prigodnu pjesmu. Recitaciju i pjesmu koju su prvopričesnici zajedno izrecitirali i otpjevali naučili su ih njihova vjeroučiteljica Josipa Posavac i učiteljica Anita Perić. Župniku, vjeroučiteljici i učiteljici uručeni su prigodni pokloni. Nakon euharistijskog slavlja uslijedilo je zajedničko fotografiranje i druženje u župnoj dvorani.

Podijeli

galerija slika

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/201-900, zupailaca@gmail.com