PRVA PRIČEST 2023.

Već treću godinu za redom slavlje prve pričesti u našoj župi održano je na nedjelju Dobrog pastira, 30. travnja 2023. godine. Gozbi Božje ljubavi – Sv. Pričesti po prvi puta je pristupilo osam prvopričesnika (2 djevojčice i 6 dječaka). Euharistijsko slavlje je započelo ulaznom procesijom koje je predvodio naš župnik vlč. Vedran Bilić. Uz prvopričesnike na euharistijskom slavlju bili su sudjelovali njihovi roditelji, obitelji, krsni kumovi i ostali župljani. Na koncu euharistijskog slavalja prvopričesnici čitali i recitirali prigodne recitacije, a najsvečaniji trenutak je bio kada su svi zajedno otpjevali prigodnu pjesmu. Recitaciju i pjesmu koju su prvopričesnici zajedno izrecitirali i otpjevali naučila ih je njihova učiteljica Branka Dević. Župniku i učiteljici su uručeni prigodni pokloni. Nakon euharistijskog slavlja uslijedilo je zajedničko fotografiranje i druženje u župnoj dvorani.

Foto: Atelier Rahela

Podijeli

galerija slika

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/521-056, zupailaca@gmail.com