Početak godišnjeg hodočašća

Na prvu subotu mjeseca lipnja svečanom svetom misom, koju je predvodio župnik župe sv. Lovre iz Lipovca, velečasni Petar Maskaljević, obilježen je početak godišnjeg hodočašća na svetište Drage Gospe Ilačke. Inače, početak godišnjeg hodočašća slavi se misom u mjesecu svibnju, ali ove godine zbog krize izazvane virusom Covid-19, nažalost, to nije bilo moguće. Prije svete mise hodočasnici su imali priliku za svetu ispovijed i marijanske pobožnosti. Na  kraju misnoga slavlja vjernicima se obratio i domaći župnik i upravitelj svetišta velečasni Ivan Đakovac. Župnik je pozdravio sve vjernike i pozvao ih da i dalje dolaze Dragoj Gospi Ilačkoj i traže njezin zagovor. Ukoliko prilike to dopuste, sva predviđena misna slavlja, a pogotovo za blagdan Velike Gospe, održat će se po predviđenom rasporedu koji će biti objavljen na web stranici župe Ilača.

Jasmin Budinski

Podijeli

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/521-056, zupailaca@gmail.com