Olujno nevrijeme poharalo ilačko svetište i župnu crkvu

Olujno nevrijeme koje je u srijedu, 19. srpnja 2023. zahvatilo Đakovačko-osječku nadbiskupiju poharalo je mnogobrojne župe. Uz obiteljske kuće i gospodarske zgrade u našoj župi su stradale crkve i crkveni objekti.

Vjetar je djelomično otkrio krovove crkava i porazbijao crijepove.
Na svetištu je stradao toranj crkve, a drveće po dvorištu je polomljeno ili iz korijena izvaljeno.

Šteta je ogromna, razmjeri se još procjenjuju. Slike iz župe govore više od riječi. Mještani, vjernici i župnici su zabrinuti i u neizvjesnosti. Štete su brojne i nemoguće ih je popraviti sve u jednome danu. Nedostaje materijala i radnika koji bi svu tu štetu mogli sanirati. Stanovništvo sa zebnjom očekuje vremensku prognozu i strahuje od novoga nevremena.

Podijeli

galerija slika

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/201-900, zupailaca@gmail.com