ODRŽAN KONCERT U ŽUPNOJ CRKVI

U petak 09. rujna u našoj župnoj crkvi održan je koncert poznatih hrvatskih umjetnika Gorana Končara ( violina ) i Edmunda Andlera-Borića ( orgulje ). Koncert je održan u sklopu 8. vinkovačkog orguljaškog festivala „Organum Cibalae“ koji se osim u Ilači održavao još u Vinkovcima, Vukovaru i Tovarniku od 04. do 09. rujna u organizaciji Matice hrvatske u Vinkovcima i Vukovaru, Hrvatske kulturne zajednice iz Švicarske i Hrvatske matice iseljenika. Ovi vrsni i u svjetskim razmjerima poznati umjetnici za ilačku publiku između ostaloga izveli su Sonatu za violinu i orgulje u D-duru, Monolog za violinu i orgulje, Romancu u F-duru za violinu i orgulje te Varijacije za orgulje u d-molu „Folias“. Uz mnogobrojne Ilačane koncertu je prisustvovala i poznata japanska pijanistica Yoko Nishii.

Budući da u manjim sredinama kao što je Ilača nemamo puno prilike čuti ovakve predivne i čarobne zvuke orgulja, violina i drugih instrumenata u izvedbi vrhunskih izvođača, pohvalno je što su Ilača i Tovarnik uz Vukovar i Vinkovce odabrani za održavanje koncerta u sklopu Vinkovačkog orguljaškog festivala. Nadamo se da će takvih prilika biti i ubuduće.

Podijeli

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/521-056, zupailaca@gmail.com