Izvješće iz Berka

Mješoviti pjevački zbor iz Ilače, uz orguljašicu Ivanu Moric, predvodio je u nedjelju 29. kolovoza pjevanje u župi Berak. Župa Mučeništva sv. Ivana Krstitelja proslavila je naime svoj crkveni god. Središnje misno slavlje u 11h predvodio je doc. dr. sc. Davor Vuković, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu, a koncelebrirao je domaći župnik vlč. Krešimir Aračić. U svojoj je homiliji predvoditelj misnoga slavlja istaknuo kako sv. Ivan predstavlja izazov upravo u današnjem vremenu, jer je ustrajao u pravednosti do kraja. Živio je ono što je vjerovao i zato bio spreman umrijeti. Samo teži put vodi u vječni život. I mi od sv. Ivana možemo puno naučiti, istaknuo je vlč. Vuković, i mi možemo biti proroci, oni koji žive od molitve, vjere i Božje riječi. Upravo u današnjem vremenu ne trebamo se bojati plivati protiv struje, ne trebamo ići za ugodnijim, nego biti spremni ustati za pravdu. Iako je teži put on je blagoslovljen i donosi vječni život.

Ilačani su svojom pjesmom iskazali zahvalu na pozivu i mogućnosti da uveličaju misno slavlje upravo na crkveni god.

Marija Dević/Jasmin Budinski/Kristijan Posavac

Podijeli

galerija slika

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/521-056, zupailaca@gmail.com