Humanitarna akcija ilačkih vjeroučenika

Na treću nedjelju došašća, 12. prosinca 2021., vjeroučenici 7. i 8. razreda u Ilači su, uz pomoć župnika vlč. Vedrana Bilića, organizirali veliku humanitarnu akciju “Djeca pomažu djeci.” Nakana te akcije bilo je skupiti što više novčanih sredstava za potrebe Dječjeg doma sv. Ana u Vinkovcima.

Uz pomoć vjeroučitelja i roditelja vjeroučenici su na katehezama izrađivali božićne ukrase i kolačiće koje su prodavali nakon svetih misa u župi. Vjernici su se rado odazvali i svojim darom podržali ovu akciju u kojoj je prikupljeno 3.060,00 kn.

Prikupljena sredstva uplaćena su na žiro račun vinkovačkog Dječjega doma, a župnik je zajedno s predstavnicima vjeroučenika Karlom i Ivanom Čurčinac te vjeroučiteljem posjetio sam dom sveta Ana u Vinkovcima gdje su ih ugodno dočekali ravnateljica doma Zrinka Mikić i socijalna radnica Silvana Jurić. Ravnateljica Jukić zahvalila se na novčanoj donaciji kao i svima koji su u njoj sudjelovali.

Kristijan Posavac

Podijeli

galerija slika

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/521-056, zupailaca@gmail.com