Hodočašće osječkog područnog bratstva OFS-a Gospi Ilačkoj

U subotu 11. rujna u marijanskom svetištu u Ilači je održano hodočašće osječkog područnog bratstva franjevačkog svjetovnog reda (OFS-a). Njih oko tridesetak članova predvođeni svojim duhovnim asistentom fra Venanacijem Mihaljevićem hodočastili su u naručaj dragoj Gospi Ilačkoj. Dolaskom u svetište hodočasnici su najprije posjetili kapelu svetišta u kojoj ih je dočekao župnik vlč. Vedran Bilić. Ondje im je izrazio dobrodošlicu te im je uputio nekoliko riječi o povijesti svetišta. Nakon toga uslijedila je prigodna marijanska pobožnost u kojoj su hodočasnici imali priliku uputiti sve svoje molitve, prošnje i zahvale Majci Božjoj. Svečano misno slavlje predvodio je fra Martin Dretvić uz koncelebarciju još četvorice svećenika. Nakon svete mise hodočasnici su imali priliku za osobnu molitvu. Hodočašće je završeno objedom kojega su pripremili domaćini.

K. Posavac

Podijeli

galerija slika

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/521-056, zupailaca@gmail.com