HODOČAŠĆE MINISTRANATA I VJEROUČENIKA SV. LEOPOLDU B. MANDIĆU


Na spomendan sv. Leopolda Bogdana Mandića, 12. svibnja 2021., vjeroučenici i ministranti iz Župe sv. Jakova, apostola u Ilači, predvođeni župnim upraviteljem vlč. Vedranom Bilićem, hodočastili su sv. Leopoldu u Bokšić. Uz njih je na hodočašću sudjelovao i nekoliko odraslih vjernika.

Po dolasku u Bokšić u kapeli sv. Leopolda Bogdana Mandića uslijedilo je euharistijsko slavlje koje je predvodio vlč. Bilić. U prigodnoj homiliji između ostalog je istaknuo da na nebu imamo jednog svog zemljaka koji je najbliži Kristu i da se njemu uvijek možemo utjecati u molitvi te biti sigurni da on čuje naš glas.”Nema te situacije koju neće on poduprijeti u našem životu, ali moramo stvari gledati duhovnim očima.”, istaknuo je vlč. Bilić.

Na kraju euharistijskog slavlja, pred moćima sv. Leopolda izmoljene su litanije njemu u čast. Središnje euharistijsko u prijepodnevnim satima predvodio je vlč. Krešimir Aračić, župnik Župe Mučeništva sv. Ivana Krstitelja u Berku.

K. Posavac, J. Budinski

Podijeli

galerija slika

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/521-056, zupailaca@gmail.com