CRKVENI GOD – BLAGDAN SV. JAKOVA

U nedjelju 25. srpnja svečanom svetom misom koju je predvodio Krešimir Čutura, vicerektor Bogoslovnog sjemeništa u Đakovu, proslavili smo blagdan našeg nebeskog zaštitnika sv. Jakova, apostola. Zbog epidemioloških mjera misa je slavljena u svetištu Drage Gospe Ilačke u 11 sati. Uz predvoditelja i domaćeg župnika na misi su sudjelovali i vlč. Stjepan Vukovac iz susjednog Tovarnika, vlč. Pavao Kolarević iz Bapske, rođeni ilačanin, fra Josip Poleto iz Vukovara i fra Marko Vuković iz Borova Naselja. Cijelu svetu misu svojim prekrasnim pjevanjem pratio je naš mješoviti crkveni zbor.
Ovogodišnji crkveni god slavili smo u godini kada se obilježava 240. godišnjica izgradnje župne crkve sv. Jakova, apostola i 80. godišnjica samostalnosti župe Ilača, koja se 1941. godine odvojila od župe Tovarnik.

Podijeli

galerija slika

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/521-056, zupailaca@gmail.com