Blagoslov obitelji 2021.

Ove godine zbog posebnih epidemijskih okolnosti blagoslov obitelji će se odvijati uz prethodnu predbilježbu. Ministranti će proći večer prije blagoslova obitelji ulicom (s početkom u 17 sati) i pitati stanare koji su prijašnjih godina primali blagoslov žele li i ove godine. Razumljivo je ako rizične skupine odgode blagoslov.

Sam blagoslov treba prirediti u prostranijim (da stanemo svi uz pridržavanje distance) predvorjima, verandama, terasama, trjemovima (bitno je da je natkriveno)… Dobro prozračiti prije, za vrijeme i nakon blagoslova ako je prostor zatvoren.  Ako obitelj nema prikladan improvizirani prostor za blagoslov može blagoslov biti u kući s otvorenim prozorima prije, za vrijeme i nakon blagoslova.

Blagoslov će bit od ponedjeljka 11.01.2021. do petka 15.01.2021. godine. Tijekom svakog dana blagoslov će bit u dva dijela: dopodnevni i poslijepodnevni. Početak dopodnevnog dijela će bit u 9 sati a završetak oko 12.30. Slijedi pauza do 14 sati. Drugi dio je od 14 sati do 17 sati otprilike.

Raspored po danima (smjer blagoslova po ulicama vidljiv je na slici sljedeće stranice):

  1. Dan – ponedjeljak:

Dopodne: Ul. Vladimira Nazora, neparna strana do kućnog broja 79.

Poslijepodne: Od kućnog broja 79 do kraja ulice.

  1. Dan – utorak:

Dopodne: Ul. Vladimira Nazora, parna strana do kućnog broja 60.

Poslijepodne: Od kućnog broja 60 do kraja ulice i Zrinsko-Frankopanska ulica.

  1. Dan – srijeda:

Dopodne: Ul. Stjepana Radića parna strana.

Poslijepodne: Ul. Stjepana Radića neparna strana.

  1. Dan – četvrtak:

Dopodne: Ul. Matije Gupca.

Poslijepodne: Ul. Josipa Jurja Strossmayera.

  1. Dan – petak

Dopodne: Ul. Ljudevita Gaja i Matije Antuna Reljkovića.

Poslijepodne: Banovci i Vinkovački Banovci.

U dogovoru s ekonomskim vijećem župe odlučeno je da će pola prikupljenog novca od blagoslova obitelji biti dodijeljeno jednoj petrinjskoj obitelji unesrećenoj potresom. U kontaktu smo sa župnikom u Petrinji.  Obitelj bi pratiti i pomagati kroz duže vrijeme do normalizacije života. Vjerujem da će i nama i obitelji to biti na blagoslov.

Radujem se našem susretu! Neka bude ispunjen Duhom Svetom 🙂

Podijeli

Menu

Župa Sv. Jakova, apostola | S. Radića 7, 32248 Ilača, telefon: 032/521-056, zupailaca@gmail.com